sposób na kwiatka

Większość kwiatów Primy wydaje się gotowa do użycia. Mają wzory, cieniowania, ozdobne środki… ale część z nich – szczególnie te białe – kusi, żeby się do nich dobrać.
Po pierwsze – możemy nadać kwiatkowi wzór.
Na poniższym obrazku kolejno od lewej: stempel, stempel na barwionym kwiatku i -po prawej – rubons. Żeby go nałożyć, musiałam oderwać górę kwiatka i później ją przyklejać, ale nie stanowiło to większego problemu.
Stemplując takie kwiaty musimy odginać kolejno płatki i stemplować każdy oddzielnie, żeby nie było przerwy bliżej środka.
Skoro wspomniałam już o barwieniu – możemy robić to na wiele sposobów. Na poniższym obrazku widać, jak bawiłam się mediami. Kolejno od góry, od lewej:
Glimmer Mist, Chalkboard, Glimmer Glam,
Glimmer Glaze, Perfect Pearls Mist, Crackle Paint
Poniżej farba i tusz.
Na górze mamy przykład dabbera, na dole tuszu distress.
Po lewej -na sucho, po prawej po spryskaniu kwiatka wodą.
Srokom ;) spodoba się kwiatek w wersji pokrytej brokatem ;) Niestety na zdjęciach tego nie widać ale na pewno wyobrażacie sobie, jak świetnie mieni się w świetle. Najpierw pokryłam go Glossy Accentem, następnie wsadziłam do słoiczka z brokatem.
Skoro bawimy się mgiełkami – można sięgnąć po maski. Na mniejszych kwiatkach ich użycie nie będzie wyglądać spektakularnie ale spróbujcie z większymi.
Osobiście polecam eksperymentowanie z łączeniem mediów ;) Na poniższych zdjęciach połączenie Crackle Paint i mgiełek nakładanych gąbeczką:
I to by było na tyle! :)
Może macie jakieś własne sprawdzone techniki ozdabiania kwiatów? :)

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Tagi

mixedmedia (161) kartki (85) scrapbooking (83) 3rd Eye (70) journal (68) tutorials (66) dark (61) Scraps of Darkness (58) kolaż (46) notesy (32) o produktach (24) lo (21) tagi (18) altered (16) halloween (15) warsztaty (11) albumy (10) dolls (8) muzyka (8) lalki (7) review (7) Kuretake (6) artykuł (5) ślub (5) monster high (4) steampunk (4) zakładki (4) fotografia (3) pudełka (3) home (2) pop-up (2) ramka (2) shadowbox (2) (anty)ramki i lustra (1) magnesy (1) quilling (1) recycle (1) vintage (1)
Copyright © 2014 Drycha - mixedmedia - craft - handmade , Blogger