Ja płonę * I'm burning.

"A gdy Bibi mówi o swoim własnym ciele, pokrytym nacięciami i bliznami, przeszywa ją wewnętrzny dreszcz i myśli w duchu: nigdy. Nigdy, nigdy, nigdy. Ja nie krwawię, jeżu. Ja płonę."
Kathe Koja "Skóra"
"When Bibi says about her own body, covered in cuts and scars, inner thrill pierces her and she thought: never. Never, never, never. I don't bleed, hedgehog. I'm burning."
Kathe Koja "Skin"
Unfortunately I don't found original quote. Please help me if You know english version of this book. Thank You.
 Obrazek namalowałam w 2007r. (we wpisie jego zdjęcie) * I used here photo of my coffe painting from 2007.

Jest to jedna z prac, które musiały dojrzeć, by nabrać ostateczny wygląd. Miejscami przypalonego i stopionego od ognia scrapa z 2010r. wybebeszyłam, pokryłam fioletem, nakłułam zszywkami, powoli rozrywałam i sklejałam na przemian, aż zaczął krzyczeć, że nie ma już siły.
It's one of these works that have to wait to the final look. I grab one of my old LO from 2010 - burnt and melted from the fire. I tore this up, add purple, pierce with staples, and slowly tore and glued alternately, until it began to shout that creating is too painful.

*

5 komentarzy:

 1. Wiesz Dryszko, poraz kolejny przekonujesz mnie, że Ty nie jesteś scraperką...Ty jesteś artystką. Twoja potrzeba wyrażenia emocji, uczuć po lekturze, to w jaki sposób to robisz tylko potwierdza moje stwierdzenie. Myślę, że to dość już ambitna sztuka, którą bardzo prowokujesz i obok której nie da się przejść obojętnie. Myślę, że te obrazy a raczej emocje jakie nimi wywołujesz w dość sporej grupie odbiorców mogą zapadać na długo. Ja napewno do nich należe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak się właśnie czuję...Jak Bibi i Twój wpis!

  OdpowiedzUsuń
 3. Należę do grupy, o której pisze Justi, dodam jeszcze, że te emocjonalne prace uzależniają i prześladują jak muzyka zasłyszana o poranku.

  OdpowiedzUsuń
 4. This is a little scary but beautifully done thanks for sharing..

  OdpowiedzUsuń
 5. wonderful! It feels like a beautiful scary movie! love the texture and the color!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Drycha - mixedmedia - craft - handmade , Blogger