3 sposoby na postarzanie brzegów papieru


 Papier możemy potuszować, oderwać kawałek jego brzegu... co jeszcze możemy zrobić, by wyglądał ciekawiej i nadawał pracy charakteru? W filmiku znajdziecie 3 najczęściej stosowane przeze mnie triki.
Narzędzia i efekty


Postarzanie brzegu papieru ostrzem (nożyczki, nożyk/skalpel, narzędzie do postarzania papieru)

Postarzanie brzegu papieru papierem ściernym. Efekt końcowy zależy od gradacji papieru. Im większe drobinki papieru ściernego, tym mocniejszy efekt. Uwaga: W tym wypadku dobrze, jeśli papier nie jest barwiony w masie - po postarzeniu zostaje biały brzeg, który możecie dowolnie potuszować lub zostawić tak, jak jest.

Postarzanie brzegu papieru na mokro. Papier szybko wysuszycie nagrzewnicą.
Te sposoby są szybkie, łatwe i efektowne :) Na końcu filmiku dodałam galerię moich prac, w których brzegi papierów są postarzone.

Która technika jest Wasza ulubioną?


6 komentarzy:

 1. rzadko postarzam papier, ale jeśli już, to z użyciem zwykłego pilniczka do paznokci - efekt jest trochę bardziej subtelny, niż z użyciem nożyczek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie! Pisząc o papierze ściernym nie pomyślałam o wymienieniu pilników,pilniczków itp. Dzięki za zwrócenie uwagi!

   Usuń
 2. Zdecydowanie z papierem ściernym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak ja :D a na drugim miejscu woda za lłatwość formowania bardziej przestrzennych miękkich zagięć

   Usuń
 3. Ja szuram nożyczkami, ale wodą też lubię, jak chcę delikatnie ponadrywać brzegi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe czemu jeszcze do tej pory nie trafiłam tutaj :< widzę całkiem sporo poradników i porad, które mogą mi się przydać. Nie tylko mi w sumie :D
  Fajne serducho <3
  PS Zaglądam do Ciebie nie bez przyczyny. Wyszukuję twórczych blogów i zapraszam je do grupy, którą prowadzę na facebooku. Bardzo chętnie zobaczyłabym Cię tam z nami. Jest to grupa tak samo dla Twórców, jak i dla Czytelników, atmosfera jest naprawdę cudowna, można podyskutować na twórcze tematy, jest wiele ciekawych konkursów, link party itd. Słowem brakuje tylko Ciebie Odnośnik do grupy: https://www.facebook.com/groups/blogiDIY/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Drycha - mixedmedia - craft - handmade , Blogger