5 komentarzy:

 1. Rewelacja! Nie próbowałam tego efektu, ale koniecznie muszę!
  Pytanie mam, kilka nawet: jakie inne kolory można ze sobą połączyć dla uzyskania efektu korozji, odbarwienia? Np. z użyciem srebrnej, złotej farby?
  Kluczowe są dwa pierwsze preparaty: pasta strukturalna i werniks - próbowałaś je połączyć z innym rodzajem farby, innego producenta, z tuszem, akrylówką itp?
  Do tej pory używałam tuszy, preparatów do spękań, młoteczka Tima Holtza to podkreślenia efektu zniszczenia. To jest ekstra! Dzięki za kurs! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już robiłam testy z różnymi farbami akrylowymi, matowymi, błyszczącymi, metalicznymi, o różnych kolorach :D Postaram się wkrótce opublikować wyniki :D
   Kluczowym nazwałabym raczej pigment Quinacridone Gold (bo to on nadaje ten rdzawy odcień) i pastę piaskową (niby ją można zastąpić jakimś innym sposobem na nierówności ale ostateczny efekt może różnie wyglądać, a te drobinki z pasty są super :), jeśli ktoś ma inny dobry matowy werniks, to nie powinno być problemu, Paynes Grey można zastąpić podobnym szarym... a może innym kolorem też? ;) Postaram się szybko zrobić sensowne zdjęcia.

   Usuń
  2. Dzięki serdeczne. Myślę, że metoda warta jest prób i ćwiczeń, bo rezultat obłędny! Z niecierpliwością czekam :) Ciekawi mnie zwłaszcza efekt podobny do rdzy, ale np srebra odbarwionego na ciemniejszy kolor, taki po przejściach.

   Usuń
 2. osiem lat ... więc odkopuję wspomnienia i wracam myślami do wspólnie spędzonego czasu, kiedy nie gnał on tak szybko ;) zapraszam do siebie ... na wspominki i nie tylko - ściskam

  OdpowiedzUsuń
 3. Do efektu rdzy używałam pasty gruboziarnistej i oczywiście potem różnych farb- od rudej do czarnej albo ostatnio takiego fajnego preparatu Pentart 'Iron Paste' w kolorze brązowym. Rdza bywa różna wiec to chyba zależy jakiego efektu się oczekuje, czy lekkiego rdzawego nalotu, czy prawdziwej korozji :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Drycha - mixedmedia - craft - handmade , Blogger