Tanie pisaki do kaligrafii i kolorowania - Karin Brushmarker PRO
Było mi bardzo miło, kiedy właściciel firmy Karin przedstawił mi nowe pisaki, które miały wyjść na rynek. Wspaniale, że polska firma wprowadziła swoje pisaki z pędzelkową końcówką! Mają bardzo atrakcyjną cenę, a jakość w stosunku do ceny jest bardzo dobra. Zapraszam do obejrzenia video:W skrócie:

Seria Brushmarker PRO to seria markerów polskiej firmy Karin. Te wodne pisaki mają specjalne japońskie końcówki o kształcie pędzelka. Są całkiem elastyczne i świetnie się nadają do kolorowania czy ozdobnego pisania. Wykonamy nimi różne rodzaje linii, łatwo zmieszamy czy rozjasnimy kolory np. pędzelkiem z wodą.Więcej informacji w powyższym filmiku.


Jeśli szukacie tanich pisaków ale z dobrą końcówką, to spróbujcie Karin Brushmarker PRO :)
6 komentarzy:

 1. Hej, mam parę pytań dotyczących tych pisaków i zastanawiam się czy ktoś dokopie się do mojego komentarza.
  Mam zestaw skintones (i jest bardzo, bardzo fajny, tylko że przynajmniej dwa kolory wyglądają zupełnie inaczej niż ich skuwki), a poza nimi kilka Coloring Brush Penów z Sakury oraz pisaki z Talens (10). Pisaków z Talens pewnie więcej nie kupię, bo jak na moje gusta są trochę nieporęczne. Bardzo lubię sakurowe Koi, ale nie mam pojęcia ile jest w nich tuszu i jak szybko się wykończy, więc w tej konkurencji wygrywają markery z Karin. Mimo wszystko - czy nie ma więcej sensu zakup ecoliny czy innej farby barwnikowej? Kosztuje 2 zł więcej, a w słoiczku mamy 12 razy więcej niż w markerze.
  Co do Twojej, Drycho, opinii o blenderach do pisaków akwarelowych - producent twierdzi, że owe blendery poza wodą mają dodatek zmniejszający napięcie powierzchniowe. Chętnie sama się dowiem co to za tajemniczy składnik, raczej nie jest to mydło, a pachnie trochę jak korektory do pióra.

  OdpowiedzUsuń
 2. Blendery zawierają środek zmniejszający napięcie powierzchniowe wody z 72 mN/m do dokładnie 40 mN/m, czyli tyle samo, co atrament w Brushmarkerach PRO, co zapewnie bardzo dobre przekazywanie atramentów z końcówki na końcówkę markera lub blendera. Oczywiście można obniżyć napięcie powierzchniowe wody mydłem (w sposób nieustabilizowany), lecz wtedy blender będzie słabo przyjmował atrament z innego markera lub słabo rozjaśniał marker.
  Pisaki KOI Sakury zawierają około 0, 6 ml farby, ale należy pamiętać, iż system filtrowy stosowany w tych markerach jest w stanie oddać maksymalnie około 65% zawartej w nim farby, czyli około 0, 4 ml.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Skąd tak precyzyjne dane i gdzie mogę więcej poczytać?

   Usuń

Copyright © 2014 Drycha - mixedmedia - craft - handmade , Blogger