StazOn Opaque z Tsukineko - najlepszy kryjący tusz do metalu, folii, szkła i innych powierzchni nieporowatych


Na tusz StazOn Opaque z Tsukineko pokusiłam się już dawno temu. Mówiłam o nim nie raz na moich pokazach podczas zlotów craftowych, mówiłam o nim przy okazji postu na temat preparatów do metalu (możliwe, że wspomniałam o nim też w notce o narożnikach metalowych) i użyłam go podczas kursu na oszronioną bombkę jednak uważam go za tak fajny produkt, że należy mu się osobny post. Ba, nawet video ;) Zapraszam do obejrzenia:StazOn Opaque na metalu i celofanie
Czym różnią się tusze StazOn od Stazon Opaque?
Tusze StazOn Opaque są tuszami kryjącymi, tusze StazOn to tusze niekryjące (stemplowane np. na folii dają transparentny efekt).

Jak używać tuszu StazOn Opaque?
Należy wymieszać dokładnie tusz w buteleczce, następnie nałożyć parę kropel (5-8) na poduszkę z zestawu. Tusz równomiernie rozprowadzamy dołączoną do zestawu szpachelką. Poduszkę przykrywamy przy każdej okazji (przykrywamy od razu po stemplowaniu, odkrywamy przed stemplowaniem) - StazOn (wszystkie serie StazOn - zwykłe, kryjące i metaliczne) to tusze szybkoschnące, zamykając je przedłużamy ich żywotność.

Z jakimi stemplami można używać tuszu StazOn Opaque?
Tusze StazOn to tusze na bazie rozpuszczalnika - mogą niszczyć przezroczyste stemple. Przed stemplowaniem upewnij się, że Twój stempel jest odpowiedni do tuszu StazOn. Najlepsze do tuszów StazOn są stemple gumowe, np. z 3rd Eye.

Na czym można stemplować tuszami StazOn Opaque?
Tuszami StazOn można stemplować na metalu, plastiku, folii termokurczliwej, celofanie, akrylu, folii aluminiowej, powierzchniach szklanych, skórze, gumie, papierze (powlekanym, niepowlekanym, laminowanym), fotografiach, porcelanie, modelinach itp. 

Czy można stemplować tuszem StazOn Opaque na papierze?
Tuszami StazOn można stemplować na papierze i innych porowatych powierzchniach ale nie należy się spodziewać tak dobrego krycia jak w przypadku powierzchni nieporowatych (szkło, metal itp.) Tusz StazOn Opaque został stworzony do pracy na powierzchniach nieporowatych i to właśnie na nich uzyskamy najlepsze efekty.

Wskazówki i dodatkowe informacje dotyczące tuszu StazOn Opaque:

- tusz szybko schnie - należy go zamykać od razu po uzyciu, by przedłużyć jego żywotność.
- Podczas robienia odbitki nie można przesuwać stempla.
- Tusze StazOn - mimo rozpuszczalnika w składzie - mają łagodny zapach.
- Producent określa czas schnięcia jako 3 sekundy na powierzchniach porowatych lub maksymalnie 5minut w przypadku powierzchni nieporowatych (czas schnięcia jest zależny od stemplowanej powierzchni, wilgotności powietrza itp.)
- Tsukineko zaleca umycie stempli od razu po użyciu, używając StazOn Cleaner. Nigdy nie używałam tego preparatu i moim stemplom nic nie jest ale nie stemplowałam ze StazOnem przezroczystymi stemplami, więc absolutnie nie polecam innego niż Tsukineko sposobu pielęgnowania stempli.
- Tusze StazOn mogą trwale zabarwić stemple.
- Na początku paleta kolorów zawierała jedynie jasne odcienie (biel, miętę, pastelowy róż itp.) ale na szczęście Tsukineko wprowadziło nowe kolory, w tym czerwień i czerń na które zapoluję, jak tylko trafią do sklepów! Kryjąca czerń będzie na nieporowatych powierzchniach o wiele bardziej efektowna niż ta transparentna. :D Aktualna paleta kolorystyczna: Color Chart

StazOn Opaque na kalce

StazOn Opaque na folii

StazOn Opaque na szkle


StazOn Opaque na kalce (przekładka w albumie) oraz na folii (ozdobna kieszonka w albumie). Świetny sposób na personalizację!

StazOn Opaque na szkle.

StazOn Opaque na folii.

Dziękuję za uwagę i zapraszam do obejrzenia wpisów na podobne tematy:


post na temat preparatów do metalu >>>

O ile z białym tuszem do powierzchni nieporowatych nie mam problemu, to o biały tusz do papieru dużo trudniej. Zrobiłam porównanie białych tuszów i podobnych prepatarów do papieru. W notce znajdziecie też testy nadesłane przez czytelników bloga. Zapraszaj tutaj: KLIK

2 komentarze:

 1. Drycha, dzięki-jesteś kopalnią wiedzy !
  Czekam zatem na kolejny odciek o białych tuszach do papieru-zwłaszcza że Święta za pasem i śnieżynki trzeba czymś stemplować,
  pozdrawiam
  MZ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz! Super, że artykuły się przydają! To m.in. te śnieżynki mnie zmotywowały do znalezienia idealnego białego tuszu ;)

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Tagi

mixedmedia (161) kartki (85) scrapbooking (83) 3rd Eye (70) journal (68) tutorials (66) dark (61) Scraps of Darkness (58) kolaż (46) notesy (32) o produktach (24) lo (21) tagi (18) altered (16) halloween (15) warsztaty (11) albumy (10) dolls (8) muzyka (8) lalki (7) review (7) Kuretake (6) artykuł (5) ślub (5) monster high (4) steampunk (4) zakładki (4) fotografia (3) pudełka (3) home (2) pop-up (2) ramka (2) shadowbox (2) (anty)ramki i lustra (1) magnesy (1) quilling (1) recycle (1) vintage (1)
Copyright © 2014 Drycha - mixedmedia - craft - handmade , Blogger